Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Dual Core DA/NE

Ići dole 
+19
Archangel
Bleacher
Vegito
Mrakoslava
normo
warmaster
Ozren
ElemenT
pirika-chan
Superman
Dunpeal
DJM
Gardian EvANGEL
the_last_one
Kuroi Tenshin Animusu
SSJ_5
Liquid_Snake
Zer0
dragon13
23 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Bleacher
Learned Otaku
Bleacher


Muški Broj poruka : 675
Godina : 36
Datum upisa : 27.06.2008

Dual Core DA/NE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE - Page 2 EmptySub Sep 27 2008, 06:49

C2D mi drasticno smanjuje vreme renderovanja u Blenderu ili After effects! A mogu da igram jako zahtevne igre! U svakom drugom pogledu nema nekih razlika u performansi.
Nazad na vrh Ići dole
Archangel
Ghost in the Shell
Archangel


Muški Broj poruka : 1046
Godina : 44
Lokacija : KG
Datum upisa : 05.11.2007

Dual Core DA/NE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE - Page 2 EmptySub Sep 27 2008, 07:27

Ne brini za vreme rendering-a - to nije do loshijeg CPUa vec do nachina na koji se radi matematika i budi zadovoljan - to su trenutno stvarno najbolji procesori za male pare .. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Bleacher
Learned Otaku
Bleacher


Muški Broj poruka : 675
Godina : 36
Datum upisa : 27.06.2008

Dual Core DA/NE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE - Page 2 EmptySub Sep 27 2008, 07:39

Procesor je sjajan! Al isti program, ista verzija, samo razlika u procesoru, u After Effects, pustio da mi renderuje i posle 45min nije stigo ni do pola, ugasio, prekopirao fajl na drugi komp i stavio da se renderuje, zavrsio za 12 min! Ista podesavanja, sve isto!
Nazad na vrh Ići dole
Archangel
Ghost in the Shell
Archangel


Muški Broj poruka : 1046
Godina : 44
Lokacija : KG
Datum upisa : 05.11.2007

Dual Core DA/NE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE - Page 2 EmptySub Sep 27 2008, 18:57

ne bi smela da bude tolika razlika ... a taj drugi komp je pretpostavljam sa x2 procesorom ?? ... uzmi sve one benchmark-ove i provrti ih na kompu ... tebi neshto tu kochi stvari ...nadji shta je u pitanju .. vidi sa warmaster-om on se izivljava po hardware-u pa moze da ti pomogne pri dijagnozi ...
Nazad na vrh Ići dole
=Steamroller=
Ronin
=Steamroller=


Broj poruka : 89
Datum upisa : 23.01.2008

Dual Core DA/NE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE - Page 2 EmptySub Sep 27 2008, 19:29

dragon13 ::
Ako vam kazem da u igrama Dual Core procesori NEKORISTE OBA JEZGRA i da se ta 2 JEZGRA koriste samo kada procesor obradjuje neku grafiku u #dmarku i Photoshopu a da ovako koristi samo jedno jezgro da li vam se onda isplati da ga uzimate za igrenje jer po ovome ispada samo da su za rad i za nista vise da li vam se ispalti.
Ako vam kazem da INtel 3.6 GHZ Dual CORE za igre koristi samo 1.8 GHz,covek potpuno skrene i pocne da trokira i tripuje vise. Ovu logiku takodje poseduje i AMD tako da ni ti korisnici nisu bas odusevljeni tom zamisli (uverio sam se za generaciju od 4200 do 5000+)---radio sam s njima u jednom servisu.

Interesuje me vase misljenje

igra kao Supreme Commander ZAHTEVA dual core proc.
bez njega mozhesh samo sanjati da tjesh igrati normalno igru
Nazad na vrh Ići dole
pulzarokkit
Kishi Otaku
pulzarokkit


Broj poruka : 3914
Fav Anime : Kara no Kyoukai
Datum upisa : 11.08.2007

Dual Core DA/NE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE - Page 2 EmptySub Sep 27 2008, 19:56

95% igara ne iskoristavaju dual core
mozda ove koje ce da izadju tek

imas mozda par naslova, npr. kao sto je steam naveo
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.com
socom
Advanced Otaku
socom


Muški Broj poruka : 787
Godina : 44
Lokacija : Shabatz - Beograd
Fav Anime : Ghost In The Shell, DeATh NoTe, Elfen Lied, All of Macross & Robotech
Datum upisa : 13.12.2007

Dual Core DA/NE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE - Page 2 EmptySub Sep 27 2008, 22:29

Mala razlika u ceni, ja sam za DC, ne shkodi.
Za quad vetj nisam, bacanje para, sem za neke profi stvari.
Nazad na vrh Ići dole
Bleacher
Learned Otaku
Bleacher


Muški Broj poruka : 675
Godina : 36
Datum upisa : 27.06.2008

Dual Core DA/NE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE - Page 2 EmptyNed Sep 28 2008, 18:08

Archangel ::
ne bi smela da bude tolika razlika ... a taj drugi komp je pretpostavljam sa x2 procesorom ?? ... uzmi sve one benchmark-ove i provrti ih na kompu ... tebi neshto tu kochi stvari ...nadji shta je u pitanju .. vidi sa warmaster-om on se izivljava po hardware-u pa moze da ti pomogne pri dijagnozi ...

Ma komp je dosta star, Athlon, x86! 256MB ram, Nvidia GeForce 2 na 64 Mb!
Iskoristicu taj komp za nesto pametno, neki firewall ili Arcade Cabinet!
Za sad je ovaj novi prilicno dobar!
Nazad na vrh Ići dole
Archangel
Ghost in the Shell
Archangel


Muški Broj poruka : 1046
Godina : 44
Lokacija : KG
Datum upisa : 05.11.2007

Dual Core DA/NE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE - Page 2 EmptyPon Sep 29 2008, 05:55

nishta ja onda tebe nisam razumeo - jel c2d sporo radi render ili taj Athlon ... ja sam ukapirao da si probao na c2d i nije htelo pa si onda za 12 min na nekom (pretpostavio sam AMD x2) odradio posao ...a u stvari ti si pohvalio c2d da ti brze renderuje i josh plus bolje igre bla bla bla .. jel tako ?????
Nazad na vrh Ići dole
Bleacher
Learned Otaku
Bleacher


Muški Broj poruka : 675
Godina : 36
Datum upisa : 27.06.2008

Dual Core DA/NE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE - Page 2 EmptyPon Sep 29 2008, 07:20

That's right!
Problem u komunikaciji! XD

Athlon sporo renderuje!
C2D radi super! Za sad nema zalbi!
Nazad na vrh Ići dole
Archangel
Ghost in the Shell
Archangel


Muški Broj poruka : 1046
Godina : 44
Lokacija : KG
Datum upisa : 05.11.2007

Dual Core DA/NE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE - Page 2 EmptyPon Sep 29 2008, 18:42

dobro je i da renderuje Very Happy ta dva procesora su nebo i zemlja Smile
Nazad na vrh Ići dole
Mrakoslava
Gaijin
Mrakoslava


Broj poruka : 23
Datum upisa : 21.07.2008

Dual Core DA/NE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE - Page 2 EmptySub Okt 04 2008, 10:12

socom ::
Mala razlika u ceni, ja sam za DC, ne shkodi.
Za quad vetj nisam, bacanje para, sem za neke profi stvari.

Nisam ni s PS-om iskoristila sva 4.... Premier dodushe jede...
Nazad na vrh Ići dole
Zoi
Shugyosha



Muški Broj poruka : 36
Godina : 33
Fav Anime : DN,DtB i jos njih...
Datum upisa : 05.09.2008

Dual Core DA/NE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE - Page 2 EmptySub Okt 04 2008, 21:26

dragon13 ::
Ako vam kazem da u igrama Dual Core procesori NEKORISTE OBA JEZGRA i da se ta 2 JEZGRA koriste samo kada procesor obradjuje neku grafiku u #dmarku i Photoshopu a da ovako koristi samo jedno jezgro da li vam se onda isplati da ga uzimate za igrenje jer po ovome ispada samo da su za rad i za nista vise da li vam se ispalti.
Ako vam kazem da INtel 3.6 GHZ Dual CORE za igre koristi samo 1.8 GHz,covek potpuno skrene i pocne da trokira i tripuje vise. Ovu logiku takodje poseduje i AMD tako da ni ti korisnici nisu bas odusevljeni tom zamisli (uverio sam se za generaciju od 4200 do 5000+)---radio sam s njima u jednom servisu.

Interesuje me vase misljenje

vecu kolicinu gluposti i neupucenosti u jednom postu odavno nisam procitao.jos od SF foruma...

evo da se ne pravim pametan,samo cu ti postaviti par pitanja:
Sta je netBurst tehlonogija?
Zasto je onaj ko ju je koristio odustao od nje?
Zasto Intel vodi trenutno na trzistu procesora,protiv AMDa?
Jesi ikad cuo za performanse po watu i sl.?

eto ako/kad dobijes odgovore na ova pitanja,mozda skontas sta valja a sta ne valja u tvom postu Smile Salute
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dual Core DA/NE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dual Core DA/NE
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» FF7 - Crisis Core

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: AnimeHouse Caffe :: PC World :: Hardware-
Skoči na: