Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Dual Core DA/NE

Ići dole 
+19
Archangel
Bleacher
Vegito
Mrakoslava
normo
warmaster
Ozren
ElemenT
pirika-chan
Superman
Dunpeal
DJM
Gardian EvANGEL
the_last_one
Kuroi Tenshin Animusu
SSJ_5
Liquid_Snake
Zer0
dragon13
23 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
dragon13
Beginning Otaku
dragon13


Muški Broj poruka : 258
Godina : 38
Datum upisa : 24.06.2007

Dual Core DA/NE Empty
PočaljiNaslov: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE EmptySre Jul 18 2007, 03:32

Ako vam kazem da u igrama Dual Core procesori NEKORISTE OBA JEZGRA i da se ta 2 JEZGRA koriste samo kada procesor obradjuje neku grafiku u #dmarku i Photoshopu a da ovako koristi samo jedno jezgro da li vam se onda isplati da ga uzimate za igrenje jer po ovome ispada samo da su za rad i za nista vise da li vam se ispalti.
Ako vam kazem da INtel 3.6 GHZ Dual CORE za igre koristi samo 1.8 GHz,covek potpuno skrene i pocne da trokira i tripuje vise. Ovu logiku takodje poseduje i AMD tako da ni ti korisnici nisu bas odusevljeni tom zamisli (uverio sam se za generaciju od 4200 do 5000+)---radio sam s njima u jednom servisu.

Interesuje me vase misljenje
Nazad na vrh Ići dole
Zer0
Systema Encéphale
Zer0


Muški Broj poruka : 3169
Godina : 34
Lokacija : Raftel
Fav Anime : Naruto & One Piece
Datum upisa : 04.07.2007

Dual Core DA/NE Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE EmptySre Jul 18 2007, 04:13

shta znam...moja riba ima intel core 2 duo 1.8ghz i tera gothic 3 koji zahteva mnogo vishe..
Nazad na vrh Ići dole
Liquid_Snake
Official Otaku
Liquid_Snake


Muški Broj poruka : 1588
Fav Anime : dbZ
Datum upisa : 24.06.2007

Dual Core DA/NE Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE EmptySre Jul 18 2007, 13:54

Sada bih vec uzeo Quad Core.
Nazad na vrh Ići dole
dragon13
Beginning Otaku
dragon13


Muški Broj poruka : 258
Godina : 38
Datum upisa : 24.06.2007

Dual Core DA/NE Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE EmptySre Jul 18 2007, 20:11

da da ako imas 500 evra za bacanje uzmi i to samo za procesor i plocu
Nazad na vrh Ići dole
SSJ_5
Sai Dai Rin
SSJ_5


Muški Broj poruka : 4173
Godina : 36
Fav Anime : One Piece
Datum upisa : 23.06.2007

Dual Core DA/NE Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE EmptySre Jul 18 2007, 21:58

dual core - da ... Mozda se sad ne moze izvuci iz njega sve ali ce uskoro moci ...
Nazad na vrh Ići dole
dragon13
Beginning Otaku
dragon13


Muški Broj poruka : 258
Godina : 38
Datum upisa : 24.06.2007

Dual Core DA/NE Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE EmptyČet Jul 19 2007, 05:21

pa ipak ova tehnologija je namenjena za vistu tako da se mnogo ocekuje od njih kada se ovaj operativni sistem stabilise
Nazad na vrh Ići dole
Kuroi Tenshin Animusu
Beginning Otaku



Muški Broj poruka : 254
Godina : 37
Lokacija : ankokugai
Datum upisa : 24.06.2007

Dual Core DA/NE Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE EmptyČet Jul 26 2007, 16:26

Kod DCa nije problem u tehnologiji, nego u samom softveru... džaba nama takav procesor kada su programi naučili, i pisani su za stari mod (ista stvar i sa 32bit/64bit procesore)... tek kada počne da izlazi softver koji će ravnomerno deliti protok na ova jezgra, možemo se nadati nečemu, ovako... ko voli nek izvoli...
Nazad na vrh Ići dole
the_last_one
Otaku
the_last_one


Muški Broj poruka : 350
Godina : 35
Lokacija : Far away from nowhere
Fav Anime : Eyeshield 21, trenutno
Datum upisa : 19.07.2007

Dual Core DA/NE Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE EmptyČet Jul 26 2007, 21:51

dragon13 ::

Ako vam kazem da INtel 3.6 GHZ Dual CORE za igre koristi samo 1.8 GHZ
Interesuje me vase misljenje
nisi u pravu, on ima dva procesora po 3.6
Nazad na vrh Ići dole
Gardian EvANGEL
Gandalfr
Gardian EvANGEL


Muški Broj poruka : 4782
Godina : 35
Lokacija : Veternik
Datum upisa : 26.06.2007

Dual Core DA/NE Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE EmptyČet Jul 26 2007, 22:08

Ja sam video kod druga da ide ko ludo i odusevio se i uzecu najjverovatnije u skorije vreme.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com\gardian_evangel
DJM
Sub-Otaku
DJM


Muški Broj poruka : 117
Godina : 37
Lokacija : Somewhere Over The Rainbow
Fav Anime : Hellsing
Datum upisa : 22.09.2007

Dual Core DA/NE Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE EmptySub Sep 22 2007, 19:49

Kuroi Tenshin Animusu ::
Kod DCa nije problem u tehnologiji, nego u samom softveru... džaba nama takav procesor kada su programi naučili, i pisani su za stari mod (ista stvar i sa 32bit/64bit procesore)... tek kada počne da izlazi softver koji će ravnomerno deliti protok na ova jezgra, možemo se nadati nečemu, ovako... ko voli nek izvoli...

Upravo tako, slazem se u potpunosti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/astral_rock
Dunpeal
Puro Otaku
Dunpeal


Muški Broj poruka : 2580
Datum upisa : 16.09.2007

Dual Core DA/NE Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE EmptyNed Sep 23 2007, 01:08

DJM ::
Kuroi Tenshin Animusu ::
Kod DCa nije problem u tehnologiji, nego u samom softveru... džaba nama takav procesor kada su programi naučili, i pisani su za stari mod (ista stvar i sa 32bit/64bit procesore)... tek kada počne da izlazi softver koji će ravnomerno deliti protok na ova jezgra, možemo se nadati nečemu, ovako... ko voli nek izvoli...

Upravo tako, slazem se u potpunosti.

I to, a i ko ima 500 evra na bacanje. Polovina softvera koji koristimo ne moze da koristi ni mogucnosti 64bit-ne magistrale, a kamo li dual-core procesora.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.robotech-universe.com
Superman
Journeyman Otaku
Superman


Muški Broj poruka : 1073
Godina : 37
Lokacija : Nis
Datum upisa : 20.12.2007

Dual Core DA/NE Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE EmptyČet Dec 20 2007, 02:48

Ja, kad bi mogao, bi uzeo DC jer bi mi olaksao zivot u radu u Photoshopu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.crtam4fun.deviantart.com
pirika-chan
Newbie
pirika-chan


Broj poruka : 4
Datum upisa : 19.02.2008

Dual Core DA/NE Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE EmptyUto Feb 19 2008, 18:01

Dual core je tehnologija koja je revolucionarna i predstavlja pomak u industriji CPU-a. Dosad su se procesori razvijali u linijskom maniru- 1GHZ, 1.1..... i tako u nedogled. Linija je tako isla sve dok ljudma nije na pamet palo da je i rasterecenost procesora takodje jako bitna. Pocelo je sa novom revolucijom, tzv 64bit da bi neminovno doslo do multi cpu units tzv dual core. Procesori koji rade tako da omogucavaju i do 80% vise slobode samom procesoru kroz implementaciju 2 slabija koja sabrana cine onaj radni takt na kom vam radi cpu. Da ne smaram vise sa filozofijom, drug mi ima AMD Athlon 3800+ 64bit, a ja AMD Athlon X2 4000+ dual core 64bit. Njemu prosecni zadaci tipa instalacija igre ili rad u Nero-u uzimaju skoro ceo CPU, dok meni instalacija igre, Nero koji reze disk, convertor dvix u dvd i igranje VT3 u prozoru istovremeno uzima 70%. Razlika u performansama je vise nego velika. Drugi dokaz je to da igre lete na mom kompu koji pripada tom budzetnom segmentu iako imam slabu graficku kartu (Nvidia 8400gs). Tako da sumiram sve, na pitanje "Dual core da ili ne?" ja svakako kazem DA Smile


Poslednji izmenio dana Uto Feb 19 2008, 18:06, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
ElemenT
Puro Otaku
ElemenT


Muški Broj poruka : 3379
Godina : 40
Lokacija : Vojvodina, Temerin
Fav Anime : School Days
Datum upisa : 23.06.2007

Dual Core DA/NE Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE EmptyUto Feb 19 2008, 18:02

meni ne treba to je sigurno ... ali verujem da postoji kome treba pa moze da uzme
Nazad na vrh Ići dole
http://myspace.com/gromtorment
pirika-chan
Newbie
pirika-chan


Broj poruka : 4
Datum upisa : 19.02.2008

Dual Core DA/NE Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE EmptyUto Feb 19 2008, 18:08

Inace DC procesori nisu vise skupi ako je neko pitao.... ne znam sta to kosta 500e kao zto dragon kaze... mozda octa core lol!
Nazad na vrh Ići dole
Ozren
Gaidoku Senpai
Ozren


Muški Broj poruka : 1873
Godina : 1824
Lokacija : Srbija,Novi Sad
Fav Anime : Akira,Code Geass,Byousoku 5cm,Death Note,Ergo Proxy,Gantz
Datum upisa : 31.08.2007

Dual Core DA/NE Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE EmptyUto Feb 19 2008, 18:13

da xD 4.2 ghz
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/ozrenc
warmaster
Milf Hunter



Muški Broj poruka : 1683
Lokacija : Hueco Mundo
Fav Anime : BERSERK, Fist Of The North Star
Datum upisa : 26.06.2007

Dual Core DA/NE Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE EmptyUto Feb 19 2008, 18:33

Superman ::
Ja, kad bi mogao, bi uzeo DC jer bi mi olaksao zivot u radu u Photoshopu.

znas kako mi je lakse sa ovim mojim dual core procesorom..Filteri se odmah ucitavaju Very Happy PS imam e2160 koji sam sad klokovao na 3.2ghz po jezgru Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://myspace.com/vukojebina
warmaster
Milf Hunter



Muški Broj poruka : 1683
Lokacija : Hueco Mundo
Fav Anime : BERSERK, Fist Of The North Star
Datum upisa : 26.06.2007

Dual Core DA/NE Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE EmptyUto Feb 19 2008, 18:34

Dunpeal ::
DJM ::
Kuroi Tenshin Animusu ::
Kod DCa nije problem u tehnologiji, nego u samom softveru... džaba nama takav procesor kada su programi naučili, i pisani su za stari mod (ista stvar i sa 32bit/64bit procesore)... tek kada počne da izlazi softver koji će ravnomerno deliti protok na ova jezgra, možemo se nadati nečemu, ovako... ko voli nek izvoli...

Upravo tako, slazem se u potpunosti.

I to, a i ko ima 500 evra na bacanje. Polovina softvera koji koristimo ne moze da koristi ni mogucnosti 64bit-ne magistrale, a kamo li dual-core procesora.

Samo cu se nasmejati Very Happy PS moj dual core procesor je sada oko 60e a klokovao sam ga na 3.2ghz po jezgru kao sto sam vec napomenuo...
Nazad na vrh Ići dole
http://myspace.com/vukojebina
Dunpeal
Puro Otaku
Dunpeal


Muški Broj poruka : 2580
Datum upisa : 16.09.2007

Dual Core DA/NE Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE EmptyUto Feb 19 2008, 18:42

warmaster ::
Samo cu se nasmejati Very Happy PS moj dual core procesor je sada oko 60e a klokovao sam ga na 3.2ghz po jezgru kao sto sam vec napomenuo...

lol Kada dajes zakasnele odgovore Very Happy

Sada se vec isplati DC, ali QC jos uvek ne ali i nema svrhe za njim jos uvek.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.robotech-universe.com
warmaster
Milf Hunter



Muški Broj poruka : 1683
Lokacija : Hueco Mundo
Fav Anime : BERSERK, Fist Of The North Star
Datum upisa : 26.06.2007

Dual Core DA/NE Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE EmptyUto Feb 19 2008, 18:55

Dunpeal ::
warmaster ::
Samo cu se nasmejati Very Happy PS moj dual core procesor je sada oko 60e a klokovao sam ga na 3.2ghz po jezgru kao sto sam vec napomenuo...

lol Kada dajes zakasnele odgovore Very Happy

Sada se vec isplati DC, ali QC jos uvek ne ali i nema svrhe za njim jos uvek.

Vidi, meni dc procesor veoma ubrzava i olaksava renderovanje u 3d max-u, i skoro sve modernije igre jedva mozes da pokrenes sa jednojezgarnim Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://myspace.com/vukojebina
normo
Advanced Otaku
normo


Muški Broj poruka : 909
Godina : 32
Lokacija : Cetinje-Podgorica...
Fav Anime : Monster,Death note,Mushishi...
Datum upisa : 02.08.2007

Dual Core DA/NE Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE EmptyPet Feb 22 2008, 21:36

Ja koristim Core2Duo E6550 2,3ghz i stvarno sam zadovoljan.Na primer ukljucim da mi se instalira neka igra otvorim operu gledam nas forum i pustim moj omiljeni Symphony x playlist u vlc media playeru i nista mi ne secka ili koci stvarno vrh...
Nazad na vrh Ići dole
Dunpeal
Puro Otaku
Dunpeal


Muški Broj poruka : 2580
Datum upisa : 16.09.2007

Dual Core DA/NE Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE EmptySub Feb 23 2008, 11:50

normo ::
Ja koristim Core2Duo E6550 2,3ghz i stvarno sam zadovoljan.Na primer ukljucim da mi se instalira neka igra otvorim operu gledam nas forum i pustim moj omiljeni Symphony x playlist u vlc media playeru i nista mi ne secka ili koci stvarno vrh...

LOL i ti mislis da komp koristi oba procesora kada to izvodi Very Happy

Da si rekao da koristis photoshop, 3d max i jos nesto zahtevnije pa onda ok, a sve ovo sto si nabrojao radi jedan procesor kao od sale, i to da radi na 2ghz bez frke.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.robotech-universe.com
normo
Advanced Otaku
normo


Muški Broj poruka : 909
Godina : 32
Lokacija : Cetinje-Podgorica...
Fav Anime : Monster,Death note,Mushishi...
Datum upisa : 02.08.2007

Dual Core DA/NE Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE EmptySub Feb 23 2008, 11:57

Paa ja sam navikao na loshe i vjeruj mi prosli kompjuter je radio na celeronu 2ghx i 512 rama vjeruj mi nisam mogao da sanjam instalaciju programa+opera+vlc media player jer bi kompjuter proglasio kapitulaciju vjeruj mi...
Nazad na vrh Ići dole
Mrakoslava
Gaijin
Mrakoslava


Broj poruka : 23
Datum upisa : 21.07.2008

Dual Core DA/NE Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE EmptyPet Sep 26 2008, 07:24

Ja imam quad core. Lep je.
Nazad na vrh Ići dole
Vegito
Ronin
Vegito


Muški Broj poruka : 85
Godina : 37
Lokacija : Kraljevo
Fav Anime : Dragon Ball/Z/GT
Datum upisa : 17.09.2007

Dual Core DA/NE Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE EmptyPet Sep 26 2008, 13:17

Mrakoslava ::
Ja imam quad core. Lep je.
Ma nemoj lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dual Core DA/NE Empty
PočaljiNaslov: Re: Dual Core DA/NE   Dual Core DA/NE Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dual Core DA/NE
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» FF7 - Crisis Core

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: AnimeHouse Caffe :: PC World :: Hardware-
Skoči na: