Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Windows VISTA

Ići dole 
+25
Bleacher
pulzarokkit
itburnswhenipee
warmaster
BlackSwordsman
DylanDog
Archangel
Saeba Ryo
Sektor[Boss]
Superman
Ozren
Hasterson
Impuls
Slave_car
SSJ_5
Wishmaster
Chibi Lemon
Nynaeve
the_last_one
Mr.Lukyas
Gardian EvANGEL
Kuroi Tenshin Animusu
Zer0
Liquid_Snake
Nesa
29 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Hasterson
Shugyosha
Hasterson


Ženski Broj poruka : 30
Godina : 39
Datum upisa : 04.02.2008

Windows VISTA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows VISTA   Windows VISTA - Page 2 EmptyPet Feb 08 2008, 00:45

Ljudi kad pricamo o Visti ima dobrih vesti:


Izgleda da je "Dan D" danas, 04.02.2008. i da ćemo konačno ugledati finalnu verziju Vista SP1.
Vest je dobra za korisnike legalne verzije, a ostali neka obrate pažnju na deo citata ispisan crvenim slovima...
Za više detalja o tome šta je sve novo u SP1 - kliknite na plavi link u citatu

Citat:
If
you have been waiting for Service Pack 1 for Windows Vista, well, you
can now mark your calender. We just received word that Microsoft has
scheduled Windows Vista Service Pack 1 for release to manufacturer (RTM) on Monday, February 4, 2008. The OEMs will also receive Windows Vista Service Pack 1 during that week.

Microsoft will be deploying Service Pack 1 in two "waves". Wave 0,
which is the one released on February 4, will only include five
languages - English, French, Spanish, German and Japanese. The second
wave, Wave 1, is scheduled for release 1-2 weeks later, and will cover
all 36 basic languages, including Chinese.

Microsoft claims Windows Vista SP1 will provide key improvements on the
security, performance and reliability of Windows Vista by providing :

-All previously released updates since RTM
-Performance and reliability improvements in core scenarios such as
file copy, network browsing, and improved response time to resume from
sleep.
-Support for new types of hardware, and several emerging standards.
-There are improvements to the administration experience. One of the
most important changes we’re making is that BitLocker now supports
encrypting for multiple volumes.
Of course, Service Pack 1 will also
disable two common methods of hacking Windows Vista, namely the OEM
BIOS exploit and the Grace Timer exploit
.

For more information, take a look at our article, What's New In Windows Vista Service Pack 1?





Još samo da sačekamo zvaničnu objavu od strane Microsofta...
Windows VISTA - Page 2 Smile
Nazad na vrh Ići dole
Superman
Journeyman Otaku
Superman


Muški Broj poruka : 1073
Godina : 37
Lokacija : Nis
Datum upisa : 20.12.2007

Windows VISTA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows VISTA   Windows VISTA - Page 2 EmptyPet Feb 08 2008, 11:36

Kad bi imao jaci racunar (vise RAM-a) mozda bi i razmisljao o Visti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.crtam4fun.deviantart.com
Impuls
Learned Otaku
Impuls


Muški Broj poruka : 521
Godina : 38
Fav Anime : Death Note,Claymore,Berserk...
Datum upisa : 10.12.2007

Windows VISTA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows VISTA   Windows VISTA - Page 2 EmptySub Feb 09 2008, 04:20

Ja nebi...nije za dzabe da ljudi nece na vistu....
Nazad na vrh Ići dole
Sektor[Boss]
Gaijin
Sektor[Boss]


Muški Broj poruka : 14
Godina : 35
Fav Anime : DBZ
Datum upisa : 18.08.2008

Windows VISTA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows VISTA   Windows VISTA - Page 2 EmptySre Avg 20 2008, 03:58

Za sada je po meni nashminkano sranje...
Jbt znaci os treba da bude "lagan" za racunar... da ga ne oseti...
Nazad na vrh Ići dole
http://ludorijumbre.3forum.biz
Ozren
Gaidoku Senpai
Ozren


Muški Broj poruka : 1873
Godina : 1824
Lokacija : Srbija,Novi Sad
Fav Anime : Akira,Code Geass,Byousoku 5cm,Death Note,Ergo Proxy,Gantz
Datum upisa : 31.08.2007

Windows VISTA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows VISTA   Windows VISTA - Page 2 EmptySre Avg 20 2008, 12:34

Kriticar koristi vistu xD Tj ja xD
Isto je sve osim vizualnih efekata i jos nekih bonus podrska.
Za poboljsavanje rada u Windows-u
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/ozrenc
Saeba Ryo
City Hunter
Saeba Ryo


Muški Broj poruka : 933
Godina : 40
Fav Anime : Great Teacher Onizuka aka G.T.O.
Datum upisa : 23.06.2007

Windows VISTA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows VISTA   Windows VISTA - Page 2 EmptySre Avg 20 2008, 12:56

E kada n00bovi postanu kritičari, to ne može da izađe na dobro. Čudo pa te Bili još nije uočio.
Nazad na vrh Ići dole
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=mylist&uid=150768
SSJ_5
Sai Dai Rin
SSJ_5


Muški Broj poruka : 4173
Godina : 36
Fav Anime : One Piece
Datum upisa : 23.06.2007

Windows VISTA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows VISTA   Windows VISTA - Page 2 EmptySre Avg 20 2008, 18:25

Saeba Ryo ::
E kada n00bovi postanu kritičari, to ne može da izađe na dobro. Čudo pa te Bili još nije uočio.
lulz XD But really ... Vista sux
Nazad na vrh Ići dole
Archangel
Ghost in the Shell
Archangel


Muški Broj poruka : 1046
Godina : 44
Lokacija : KG
Datum upisa : 05.11.2007

Windows VISTA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows VISTA   Windows VISTA - Page 2 EmptyČet Avg 21 2008, 02:11

Pa te izjave da Vista sux,da je losha etc nisu bash tachne ... najvece nezadovoljstvo dolazi od toga shto je unapredjen skoro samo GUI u odnosu na XP (mada je i ispod tezge dosta toga drugachije,ali to obichne korisnike bash i ne dotiche).Shto se tiche resursa koje Vista ne koristi vec zloupotrebljava (da ne kazem siluje) ni to nije problem - 4GB RAMa je skoro besplatno,500GB HDD i dual-core procesori su kao dobar dan i u skladu sa tim na mashinama osrednjeg pa i nizeg ranga radi i brze nego XP jer cache-ira sve moguce stvari (sam OS zauzme 20 GB posle vec dve nedelje korishcenja).Problem uopste sa Windows-om je logika pristupa pisanju samog OSa kao i struktura OSa koja mene mnogo nervira.Pogledajte shta recimo jedan linux distro kao shto je Ubuntu moze sa 5x manje resursa - prosto da se zaljubish u njega.Jedini problem su trenutno igre jer nema directX-a na linux-u i ne znam da li se neshto slichno razvija negde ispod zita - OpenGL ne radi loshe i ima par igara koje su skroz ok (mada su u rangu igara iz 2003e po grafici).Ja iskreno mnogo ochekujem u narednih 10 godina od Linux trzishta,i ako zas*** ovu priliku sad stvarno su dijabole....
Nazad na vrh Ići dole
DylanDog
Beginning Otaku
DylanDog


Muški Broj poruka : 151
Godina : 37
Datum upisa : 13.07.2007

Windows VISTA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows VISTA   Windows VISTA - Page 2 EmptyČet Avg 21 2008, 03:13

LoL

Operativni sistemi nemaju bagove, da imaju bagove bili bi i dalje u razvojnoj fazi, Vista je u totalnom koegzistentnom stanju sa svim aplikacijama i softverom, jedini problem je shto je resursabilna i ne povoljna za dug rad [mislim na rachunar, ako ga ostavite 48+ sati da neshto obradjuje radice kao ujeban] za bolje performanse minimum 3GB DDR2 ili 3 i SATA2 diskovi [RAID0 ili AHCI] sa plochom koja poseduje RHCI9 chipset i naravno dobar procesor, tada ce raditi prelepo, inache kao i svaki operativni sistem, i on je pun rupa, lep je na ochi ali ipak i ne tako lep samo drugachiji od izgleda XP-a, koji pak mozhe izgledati takodje odlichno zahvlajujuci UXTender-u


Vista nije moj favorit, ja samo mislim da je M$ na putu da napravi dobar proizvod, 7ca ce mozhda biti neshto prelepo a mozhda i josh jedno lepo upakovano razocharenje, ako ste osoba koja radi na rachunaru neshto ozbiljno onda je pravi izbor WinXP sp3 corporate + linux

Ako zhelite da osetite chari dx10 i imate minimum 3GB-a rama i gore navedene specifikacije nemojte da bezhite od Viste, ja sam zadovoljan sa dx9 i ne igram puno, vecinom Fritz i Chessmaster ah i da DMC4 [jebeno sam zauzet igram je po petnaest minuta dnevno, LoL] ali cu optimistichno dochekati 7cu i pre nje dx10 za XP sistem
Nazad na vrh Ići dole
http://kingdomofwarez.vumaz.com
BlackSwordsman
Official Otaku
BlackSwordsman


Muški Broj poruka : 1577
Godina : 37
Lokacija : Old Vrbas region
Fav Anime : Berserk, Cowboy Bebop, DragonBall Z
Datum upisa : 15.09.2007

Windows VISTA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows VISTA   Windows VISTA - Page 2 EmptyČet Avg 21 2008, 08:36

Ja sam dig'o na mom kompu paralelno XP sp3 i Vistu neku, krekovanu 64-bitnu... XD Za sada shljakaju k'o bubamare. XD Vistu uglavnom koristim za DMC4 (DirectX 10),a i chisto da se upoznam sa njenim manama i prednostima.

Radi brze nego XP, to mogu reci, ali imam 4gb DDR2 rama i Athlon 4600+ dual, grafichka mi je neki prosechni shit (GeForce 8600). Za sada se pokazalo da je nekompatabilna sa 70% stvari... Razz
Nazad na vrh Ići dole
warmaster
Milf Hunter



Muški Broj poruka : 1683
Lokacija : Hueco Mundo
Fav Anime : BERSERK, Fist Of The North Star
Datum upisa : 26.06.2007

Windows VISTA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows VISTA   Windows VISTA - Page 2 EmptyČet Avg 21 2008, 11:09

E ovako
@Archangel, 4gb kvalitetnog rama nije jeftino, moj bi platio 160e, a sto se tice zauzeca, imao sam bulju od viste neko vreme ali mi nikako nije zauzela dodatnih 20gb Razz
@Dylan, ooo daaa, operativni sistemi imaju bug-ove kao i sve ostalo. kako 3 diska staviti u raid0 Very Happy I kako vidim, win7 ce biti potpuno razocarenje poput viste...
@Black, u cemu ti je vista brza od XP-a??
Nazad na vrh Ići dole
http://myspace.com/vukojebina
itburnswhenipee
Shugyosha
itburnswhenipee


Muški Broj poruka : 48
Godina : 40
Lokacija : /dev/null
Fav Anime : Ghost in the Shell
Datum upisa : 20.07.2008

Windows VISTA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows VISTA   Windows VISTA - Page 2 EmptyČet Avg 21 2008, 11:15

Kao što sam već negde napisao,
"Iskustvo korišćenja Viste je nalik iskustvu kada nakon dugotrajnog zapeka dobijete dijareju. Radi, ali nije to to." XD
Truth be told, setite se kakvo je đubre bio XP pre SP2. Proporcionalno, Vista uopšte nije loša.
Da ždere resurse - ždere!
No, setite se '94 i Windows 95! On nije mogao da se potera na skoro svim 486 a o 386 i da ne govorim - a izašao je u vreme kada je Pentium I na 133 bio pomalo i luksuz (barem u Srbiji).
Doduše, razlika između Windows 3.11 i Windows 95 t.j. Windows XP-a i Windows Viste je neuporediva, jer je 95 bila operativni sistem a ne shell za DOS, a Vista sem blatantne krađe MacOS GUI-a prosečnom korisniku ne donosi ništa novo...Na neki način, Vista me najviše podseća na Millenium koji je bilo malčice šareniji i mnogo lošiji od '98...
Pošto sam primoran da koristim Vistu na poslu (Business Edition) već skoro oko dva meseca za sada mogu da kažem da je pristojna, čak sa administratorske strane bolja nego XP, baš zato što sve vreme smara sa upozorenjima prilikom pokretanja programa pa je manja verovatnoća da će ljudi nešto da zajebu (ali me zato cimaju ko ludi XD)
Iskreno, nadam se Longhorn-u svim srcem, pogotovo zato što obećavaju MONAD(OO skriptno programiranje) i WinFS(pobojšana bezbednost i brža pretraga i pristup)
Što se Linux-a tiče, on nikada neće ugroziti Windows, jer je jednostavno loš...ali to je neka druga tema...

DylanDog ::

Operativni sistemi nemaju bagove, da imaju bagove bili bi i dalje u razvojnoj fazi

Dijkstra se upravo prevrnuo u grobu XD
Svaki komad sw-a ima bagove dok se ne dokaže suprotno (a to se ne može dokazati - halting problem). Jedino, u razvojnoj fazi se većina očitih i krupnijih ukloni...
Da nije tako, što onda ljudi izbacuju Servis Pack-ove, patch-ove, i update-e?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.bg-anime.com
DylanDog
Beginning Otaku
DylanDog


Muški Broj poruka : 151
Godina : 37
Datum upisa : 13.07.2007

Windows VISTA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows VISTA   Windows VISTA - Page 2 EmptyČet Avg 21 2008, 11:52

O moj bozhe, to nije bag.

Operativni sistemi kojis e masovno prodaju ne poseduju bagove, jer bi to bila jebena propast.

Da vam pojasnim.

Definicija bug-a:

U kompjuterskoj tehnologiji, bug je greshka u kodu jednog kompjuterskog programa.Bug-ovi se otkrivaju tokom zatvorenog beta testiranja ikli otvorenog beta testiranja.
Problem koji izaziva program da producira ne validan izlaz ili da krahira.
Problem se javlja zbog loshe logike programiranja!



U operativnom sistemu postoje samo rupe, ili ti vremenom pokazane nestabilnosti, koje se uglavnom javljaju u susret sa drugim aplikacijama, shto vishe korisnik aplikacija instalira [i to starih verzija] vishe mogucnosti ce biti da mu program krahira u toku rada.

Vista je zamishljena da bi se preshlo na nove stvari, novi nachin programiranja, bolju logiku reshavanja problema, zato se i navodi da uvek koristite poslednju verziju softvera koji koristite!

Pobavljam, nekima treba ponoviti vishe puta >.>, nema bagova vec samo rupa u sistemu, rupa koje napadachi mogu iskoristiti, ili vremenom pojavljenih slabosti kao recimo nestabilan kod IE7 [gde napadach mozhe izvrshiti reverzabilnu putanju povezivanja i tako iskoristit vash sistem.

SP1, Vistu ne chini brzhim operativnim sistemom vec samo zakrpljen OS, zbog novih nachina napada i funkcionisanje virusa.
Mada ni XP nije poshtedjen.


Sada zashto ljudi izbacuju update: [ja sam milsio da govorimo o OS a ne softveru 2gog i 3ceg stepena]

ha ha ha, samo zbog jednog razloga, kompatabilnost sa OS, neke nove funkcije i ispravke u kodu.

sp uvek ide za OS i uvek reshava sigurnosne probleme

patch je termin koji se koristi u svetu igara, kada treba samo da se izvrshe neke promene u izvornom kodu radi boljeg rada
Nazad na vrh Ići dole
http://kingdomofwarez.vumaz.com
itburnswhenipee
Shugyosha
itburnswhenipee


Muški Broj poruka : 48
Godina : 40
Lokacija : /dev/null
Fav Anime : Ghost in the Shell
Datum upisa : 20.07.2008

Windows VISTA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows VISTA   Windows VISTA - Page 2 EmptyČet Avg 21 2008, 12:57

DylanDog ::

Da vam pojasnim.

Definicija bug-a:

U kompjuterskoj tehnologiji, bug je greshka u kodu jednog kompjuterskog programa.Bug-ovi se otkrivaju tokom zatvorenog beta testiranja ikli otvorenog beta testiranja.
Problem koji izaziva program da producira ne validan izlaz ili da krahira.
Problem se javlja zbog loshe logike programiranja!

Brat bratu, ta tvoja definicija liči na tačnu. Ali samo liči.
A software bug (or just “bug”) is an error, flaw, mistake, failure, fault or “undocumented feature” in a computer program that prevents it from behaving as intended (e.g., producing an incorrect result).
Uočavaš li razliku?
Krucijalno je da je bug nešto što sprečava da se sw ponaša onako kako je autor nameravao. Sem ako ne veruješ da su developer-i iz M$-a nameravali da se tvoje tzv. rupe trebaju iskoristiti na maliciozan način
DylanDog ::

kao recimo nestabilan kod IE7 [gde napadach mozhe izvrshiti reverzabilnu putanju povezivanja i tako iskoristit vash sistem.

DylanDog ::

U operativnom sistemu postoje samo rupe, ili ti vremenom pokazane nestabilnosti, koje se uglavnom javljaju u susret sa drugim aplikacijama, shto vishe korisnik aplikacija instalira [i to starih verzija] vishe mogucnosti ce biti da mu program krahira u toku rada.

Aha, znači, ako sam ja tebe lepo razumeo bug-ovi koji se ne uoče u testing fazi zapravo nisu bug-ovi? Takođe, zar proizvođači OS-ova nisu svesni da će se korisnik služiti raznim aplikacijama, ili su možda svesni ali žele da povećavaju verovatnoću za crash-ovanje OS-a? Jer nije bug, već feature, samo ako je odgovor na ovo drugo pitanje potvrdan.

DylanDog ::

Pobavljam, nekima treba ponoviti vishe puta >.>, nema bagova vec samo rupa u sistemu, rupa koje napadachi mogu iskoristiti, ili vremenom pojavljenih slabosti kao recimo nestabilan kod IE7 [gde napadach mozhe izvrshiti reverzabilnu putanju povezivanja i tako iskoristit vash sistem.
Da...Wiki-ju recimo treba ponoviti više puta Razz
Others qualify as security bugs and might for example enable a malicious user to bypass access controls in order to obtain unauthorized privileges.

DylanDog ::

Sada zashto ljudi izbacuju update: [ja sam milsio da govorimo o OS a ne softveru 2gog i 3ceg stepena]

Koliko se ja sećam M$-ova Windows Vista je i dalje OS
Windows VISTA - Page 2 Updatesgs8
Razz


DylanDog ::

ha ha ha, samo zbog jednog razloga, kompatabilnost sa OS, neke nove funkcije i ispravke u kodu.

Ako bug-ova nema, šta se to onda tačno treba ispraviti? Shocked


DylanDog ::

sp uvek ide za OS i uvek reshava sigurnosne probleme

Auuu, sineee...
A service pack (in short SP) is a collection of updates, fixes and/or enhancements to a software program delivered in the form of a single installable package. Many companies, such as Microsoft or Autodesk, typically release a service pack when the number of individual patches to a given program reaches a certain (arbitrary) limit. Installing a service pack is easier and less error-prone than installing a high number of patches individually, even more so when updating multiple computers over a network.

Aha, znači SP koji imam za AutoCAD nije SP uopšte...a rešava bezbednosne probleme koje AutoCAD stvara...pošto je opšte poznato da sa prekomernim exploit-ima koji postoje za isti se totalno može preuzeti kontrola nad OS-om...sad mi je jasno Razz

DylanDog ::

patch je termin koji se koristi u svetu igara, kada treba samo da se izvrshe neke promene u izvornom kodu radi boljeg rada


A patch is a small piece of software designed to update or fix problems with a computer program or its supporting data. This includes fixing bugs, replacing graphics and improving the usability or performance.
Iako patch-evi da tako kažem, najviše znače igrama, kao nebo od zemlje je od istine daleka tvrdnja da se taj termin koristi samo u svetu igara...

Sorry za off-topic ppl, ali smatram da je svakome dužnost da pokuša da razjasni i ispravi zablude, poluistine i omaške na koje naleti...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.bg-anime.com
Zer0
Systema Encéphale
Zer0


Muški Broj poruka : 3169
Godina : 34
Lokacija : Raftel
Fav Anime : Naruto & One Piece
Datum upisa : 04.07.2007

Windows VISTA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows VISTA   Windows VISTA - Page 2 EmptyČet Avg 21 2008, 14:16

my brain hurtz =_="
Nazad na vrh Ići dole
Archangel
Ghost in the Shell
Archangel


Muški Broj poruka : 1046
Godina : 44
Lokacija : KG
Datum upisa : 05.11.2007

Windows VISTA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows VISTA   Windows VISTA - Page 2 EmptyPet Avg 22 2008, 02:27

@itburnswhenipee: WORD!!!!!

@warmaster: u prosechnu mashinu ne ide RAM od 160e vec od 10ak,a prichao sam o prosechnoj mashini ... a Vistu instaliraj,skini sve update (i SP1) pa posle nedelju dana proveri sistemsku particiju...
Nazad na vrh Ići dole
pulzarokkit
Kishi Otaku
pulzarokkit


Broj poruka : 3914
Fav Anime : Kara no Kyoukai
Datum upisa : 11.08.2007

Windows VISTA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows VISTA   Windows VISTA - Page 2 EmptyPet Avg 22 2008, 03:03

ja sam jos uvek zadovoljan sa shitty XP-om
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.com
warmaster
Milf Hunter



Muški Broj poruka : 1683
Lokacija : Hueco Mundo
Fav Anime : BERSERK, Fist Of The North Star
Datum upisa : 26.06.2007

Windows VISTA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows VISTA   Windows VISTA - Page 2 EmptyPet Avg 22 2008, 13:07

Archangel ::
@itburnswhenipee: WORD!!!!!

@warmaster: u prosechnu mashinu ne ide RAM od 160e vec od 10ak,a prichao sam o prosechnoj mashini ... a Vistu instaliraj,skini sve update (i SP1) pa posle nedelju dana proveri sistemsku particiju...

Pa jbg, ali neko koristi taj ram.. Instalirao sam vistu, instalirao sp1 i sistemska particija posle 3 nedelje 8.24gb... I format jer je buljina...
Nazad na vrh Ići dole
http://myspace.com/vukojebina
Archangel
Ghost in the Shell
Archangel


Muški Broj poruka : 1046
Godina : 44
Lokacija : KG
Datum upisa : 05.11.2007

Windows VISTA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows VISTA   Windows VISTA - Page 2 EmptyPet Avg 22 2008, 16:14

brate ti si josh i super proshao ... kod mene na tri mashine od 13 do 19 GB ....
Nazad na vrh Ići dole
the_last_one
Otaku
the_last_one


Muški Broj poruka : 350
Godina : 35
Lokacija : Far away from nowhere
Fav Anime : Eyeshield 21, trenutno
Datum upisa : 19.07.2007

Windows VISTA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows VISTA   Windows VISTA - Page 2 EmptyPet Okt 31 2008, 13:41

vista je mama keva, xp mi deluje...arhaichno
Nazad na vrh Ići dole
Bleacher
Learned Otaku
Bleacher


Muški Broj poruka : 675
Godina : 36
Datum upisa : 27.06.2008

Windows VISTA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows VISTA   Windows VISTA - Page 2 EmptySub Nov 01 2008, 13:33

I vista i Xp su nasmikane '98!
A po svemu sudeci dani viste su odbrojani posto su vec najavili Win 7, prosao je gore od Mileniuma!!!

Ja koristim Ubuntu 8.04, a imam i Xp instaliran al ga sve redje koristim, a skoro sam i xp-u dao Ubuntu look!
Linux FTW

Vista - EPIC FAIL!!!
Nazad na vrh Ići dole
the_last_one
Otaku
the_last_one


Muški Broj poruka : 350
Godina : 35
Lokacija : Far away from nowhere
Fav Anime : Eyeshield 21, trenutno
Datum upisa : 19.07.2007

Windows VISTA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows VISTA   Windows VISTA - Page 2 EmptySub Nov 01 2008, 14:45

greshish, svi koji imaju (dobro ne svi 98%) ljudi koji imaju dx10 grafu koristi vistu i to nikako nije mali broj. ni druga tvrdnja da su samo nashminkane 98-ice ne stoji, ne mogu da zalazim duboko u tematiku, raspisatju se najstrashnije.
Nazad na vrh Ići dole
Bleacher
Learned Otaku
Bleacher


Muški Broj poruka : 675
Godina : 36
Datum upisa : 27.06.2008

Windows VISTA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows VISTA   Windows VISTA - Page 2 EmptySub Nov 01 2008, 15:28

Ja imam Dx 10 grafiku i ne koristim vistu niti cu ikada, bar ne u skorije vreme XD! Bio sam u iskusenju da instaliram, ali zasto bih to radio svom kompu! Od svih ljudi koje znam da imaju Dx 10 samo njih 2 koriste Vistu! Igrao sam se u visti na vmware-u kod druga i nisam uopste impresioniran! Svi "novi" graficki efekti su osiromasena verzija macovog Tigera, a isto to mozes da uradis u Ubuntu pod openGl i to sa manjom potrosnjom rama nego u visti i sa mnogo boljim efektima! Sama cinjenica da je Microsoft ovako rano objavio Windows 7 daje do znanja da i oni znaju da je Vista Fail!
Mozda sam malo preterao da su i xp i Vista samo nasminkane 98-ice, ali bar sa 98-icom sam mogao da radim sta hocu, dok je Xp a posebno Vista napravljeni da budu idiot-proof!
Al dobro, svako ima pravo na svoje misljenje, a ja se drzim svog Linuxa, sto je sigurno sigurno je!
Nazad na vrh Ići dole
the_last_one
Otaku
the_last_one


Muški Broj poruka : 350
Godina : 35
Lokacija : Far away from nowhere
Fav Anime : Eyeshield 21, trenutno
Datum upisa : 19.07.2007

Windows VISTA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows VISTA   Windows VISTA - Page 2 EmptySub Nov 01 2008, 18:16

your loss, dx-a 10 u xp-u netje biti.
Nazad na vrh Ići dole
pulzarokkit
Kishi Otaku
pulzarokkit


Broj poruka : 3914
Fav Anime : Kara no Kyoukai
Datum upisa : 11.08.2007

Windows VISTA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows VISTA   Windows VISTA - Page 2 EmptySub Nov 01 2008, 18:18

sta ce nam dx10?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.com
Sponsored content





Windows VISTA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows VISTA   Windows VISTA - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Windows VISTA
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Windows Vista Ultimate Lite 3
» Microsoft Windows 3.1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: AnimeHouse Caffe :: PC World :: Software-
Skoči na: