Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Gothic II

Ići dole 
+2
Draug
nicifor
6 posters
AutorPoruka
nicifor
Ronin
nicifor


Muški Broj poruka : 98
Godina : 38
Lokacija : Kotor
Fav Anime : FMA, Death Note, Ghibli's movies
Datum upisa : 18.05.2008

Gothic II Empty
PočaljiNaslov: Gothic II   Gothic II EmptyPon Maj 19 2008, 17:22

odlican RPG
zaista mi se svidjeo iako je cesto znao da baguje sa savegames, bar meni
Citat :
Prologue
After the barrier around the prison colony was destroyed, ore supplies for the kingdom have stopped. The king decides to send Lord Hagen with 100 paladins to the island to secure the ore. On Khorinis, prisoners that escaped the camp raided the country and seeing as the militia was unable to protect them; some farmers formed an alliance with the refugees and no longer paid allegiance to the king. Evil did not disappear with the sleeper being banned as with his last cry the sleeper summoned the most evil creatures. Xardas felt this and rescued the Nameless Hero from under the ruins of the sleepers temple, where he has lain for weeks, becoming weak.
Gothic II Gothic2cover
Nazad na vrh Ići dole
Draug
Advanced Otaku
Draug


Muški Broj poruka : 840
Godina : 34
Datum upisa : 14.10.2007

Gothic II Empty
PočaljiNaslov: Re: Gothic II   Gothic II EmptyPon Maj 19 2008, 19:58

Jedan od najbojih RPG-ja koje sam ikad odigrao i pored nekih ozbiljnih bagova (tipa na onog zadnjeg zmaja kad ga bijem iz blizine a on me samo takne ja padnem kroz pod...). Inace sam igrao Gold edition koji u sebi ima i dodatak Nights of the Raven i koji je prilicno tezi od samostalnog Gothica 2 i cesto se ne preporucuje ako se prvi put srijecete sa svijetom Gothica. Ovo je igrica koju bi svako trebao da proba jer ima ono "nesto" sto je cini strasnom igricom mada vidim da cesto neki ljudi ne mogu da joj oproste neke greske zbog cega nisu u stanju da vide njenu vrijednost...
Nazad na vrh Ići dole
nicifor
Ronin
nicifor


Muški Broj poruka : 98
Godina : 38
Lokacija : Kotor
Fav Anime : FMA, Death Note, Ghibli's movies
Datum upisa : 18.05.2008

Gothic II Empty
PočaljiNaslov: Re: Gothic II   Gothic II EmptyPon Maj 19 2008, 20:16

i ja imam to izdanje sa ekspanzijom, ali sam prvo odigrao normalnu verziju. sada cekam da nadjem vremena da odigram i 'Raven'...jer kad krenem nema stajanja tongue
Nazad na vrh Ići dole
Impuls
Learned Otaku
Impuls


Muški Broj poruka : 521
Godina : 38
Fav Anime : Death Note,Claymore,Berserk...
Datum upisa : 10.12.2007

Gothic II Empty
PočaljiNaslov: Re: Gothic II   Gothic II EmptyUto Maj 20 2008, 02:24

Da nema bug-ova koliko ima bila bi fenomenalna igra...
Inace stvarno je super
Nazad na vrh Ići dole
Zer0
Systema Encéphale
Zer0


Muški Broj poruka : 3169
Godina : 34
Lokacija : Raftel
Fav Anime : Naruto & One Piece
Datum upisa : 04.07.2007

Gothic II Empty
PočaljiNaslov: Re: Gothic II   Gothic II EmptyUto Jun 03 2008, 03:17

nisam naleteo na mnogo bugova..
po meni najbolji deo,igra je vrhunska Very Happy
one of my favorites!
Nazad na vrh Ići dole
pulzarokkit
Kishi Otaku
pulzarokkit


Broj poruka : 3914
Fav Anime : Kara no Kyoukai
Datum upisa : 11.08.2007

Gothic II Empty
PočaljiNaslov: Re: Gothic II   Gothic II EmptyUto Jun 03 2008, 09:41

da ukradem Svoj quote sa drugog foruma Very Happy

----------------------------------------------

2001 Godine Nemacki programeri su izbacili na trziste jednu igru koja je promenula svet RPGova.
Gothic II Gothiccoverut6

Prica se desava u svetu Myrtani u kojoj ljudi vode beskonacne bitke protiv orkova.
Kralj nema dovoljno ljudtsva za da kopaju za magicnom rudom, nego naredjuje da 12 Carobnjaka vatre naprave Barijeri iznad glavnog rudarskog kampa na ostrvu Khoronisa. barijera ima svosjtvo da moze samo u da se ulazi kroz nju, izlaza nema. Nesto krene po zlu i svi ostaju unutar barijere, cak i magovi. Godinama svi kriminalci se ubacuju u kamp da kopaju rudu za kralja...
Sve dok jednog dana dodje do pobune, Gomez i njegovi ljudi pobiju sve cuvare i zauzimaju kamp za sebe. Kralju salju poruku da nece rediti za njega ako ne obezbedi nove ljude, zene, i namirnice.
Ovde vi nastupate na mesto kao glavni lik, tj. Bezimeni Heroj, kojeg ubacuju u kaznjenicku koloniju kao kriminalca (nazalost nikad se ne saznaje sta ste zgresili).

Ulaskom u Koloniju saznajete da je kolonija podeljena na 3 dela. Stari Kamp, Novi Kamp i Sekta u mocvari.

Igra je bila daleko ispred svog vremena, kad namestite grafiku na maksimum neke danasnje igre bi mogle da pozavide na lepoj grafici.
Unikatno za igru bio je dinamicki svet, sto znaci da kad padne noc ne stoje svi u jednom mestu nego ljudi lepo odu da spavaju, skupljalju se uvece blizu vatre... itd
Suma nocu je opasnija nego danju posto razne karakondule samo nocu love, pa na pocetku igre je preporucljivo spavati nocu.
Neke zivotinje tipa vukovi love u coporima, pa ako ste neiskusni postacete hrana za njih, ali neke zivotinje sipa Scavenger (velike bezumne kokoske) su extra glupe pa ih mozete namamiti jedan po jedan.
Da zivotinje osecaju vas miris tj. blizinu i napadaju samo kad se dovoljno problizite.
Takodje reakcije ljudi ce zavisiti od vasih akcija, znaci ako nekome pomognete,e ne znaci da ce svi zeleti da vam pomognu posle, mozda je taj neko naljutio ostale u kampu i sl.
Igra se moze zavrsiti na 3 nacina, zavisi u koji kamp zelite da se pridruzite, za ove koje prvi put igraju preporucujem Stari kamp (Old Camp).

Da ne bi puno spojlovao Gothic 2 se nadovezuje na prvi deo, kao i Ghothic 3 na drugi deo. Jednostavno morate da odigrate sve delove da biste mogli od pocetka da se uzivite u igrum kako treba. Posto npr. u dvojci nalazite stvari koje ste imali u prvom delu i ako niste igrali necete shvatiti poentu.

Jedini minus je borba, neki pocetnici brzo odustaju od igre posto borba zavisi od vasih komandi, da li ce te udariti levo desno pravo sa oruzjem ili cete blokirati zavisi samo od vas. Posle malog vezbanja se udje u stos i posle ce te biti ponosni na sebe ako savladate neki jaci monster sa malim levelom, a zasluzni ste bili samo vi a ne zato sto ste 50+ level i imate long sword +5

Igru preporucujem svim RPG ljubiteljima.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.com
Draug
Advanced Otaku
Draug


Muški Broj poruka : 840
Godina : 34
Datum upisa : 14.10.2007

Gothic II Empty
PočaljiNaslov: Re: Gothic II   Gothic II EmptyUto Jun 03 2008, 13:09

respect za prethodni post pulza cheers

Slazem se za stari kamp posebno ako ocete da postanete magovi jer tamo imate najbrzi pristup magiji. A borba je relativni minus koji kao sto pulza rece je mozda tezi za navikavanje ali daje mnogo mogucnosti ako ga savladate (vise nego u ijednom slicnom RPG-u tipa TES).

pulzarokkit posto si izgleda dosta igrao Gothic koja je po tebi nabolja kombinacija magija da vidim slazu li nam se iskustva...
Nazad na vrh Ići dole
~Hedge
Journeyman Otaku
~Hedge


Muški Broj poruka : 1002
Godina : 35
Lokacija : Beograd
Fav Anime : G.T.O
Datum upisa : 22.08.2008

Gothic II Empty
PočaljiNaslov: Re: Gothic II   Gothic II EmptyNed Avg 24 2008, 18:30

Pa, dvojka je odlična igra. Malo lošija priča od prvog dela, ali grafika je bolja, pa drži neki balans. Kvalitet se ne da poreći. Trojka... neću o njoj, a kada izađe četvrti deo sačekaću recenzije da vidim vredi li uopšte trošiti par sati na skidanje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/onihedge
Draug
Advanced Otaku
Draug


Muški Broj poruka : 840
Godina : 34
Datum upisa : 14.10.2007

Gothic II Empty
PočaljiNaslov: Re: Gothic II   Gothic II EmptySre Avg 27 2008, 02:20

~Hedge ::
Pa, dvojka je odlična igra. Malo lošija priča od prvog dela, ali grafika je bolja, pa drži neki balans. Kvalitet se ne da poreći. Trojka... neću o njoj, a kada izađe četvrti deo sačekaću recenzije da vidim vredi li uopšte trošiti par sati na skidanje.

Pazi ako te zanimaju igrice tipa Gothic-a mozda ti je jos bolje da se nadas Risenu to je igra koju prave likovi koji su do sada pravili Gothic i kazu da ce da se ugledaju na prva dva dijela igre (prica nece imati nikakve veze sa Gothicom i ne desava se u istom svijetu)
Nazad na vrh Ići dole
~Hedge
Journeyman Otaku
~Hedge


Muški Broj poruka : 1002
Godina : 35
Lokacija : Beograd
Fav Anime : G.T.O
Datum upisa : 22.08.2008

Gothic II Empty
PočaljiNaslov: Re: Gothic II   Gothic II EmptySre Avg 27 2008, 12:56

Sada sam odgledao video od Risena i svo vreme sam ostao otvorenih usta. Ne izgleda mi toliko otvoren kao Gothic, ali možda grešim. Ono što sam video više nego zaslužuje šansu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/onihedge
Sponsored content





Gothic II Empty
PočaljiNaslov: Re: Gothic II   Gothic II Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Gothic II
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: AnimeHouse Caffe :: PC World :: Games-
Skoči na: