Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 A sta mislite o Mac OS X i Linux-u

Ići dole 
+15
Bleacher
Slave_car
normo
Nemo
warmaster
~Hedge
SSJ_5
Mrakoslava
Archangel
Damjan
Impuls
Liquid_Snake
pulzarokkit
Zer0
Hasterson
19 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Hasterson
Shugyosha
Hasterson


Ženski Broj poruka : 30
Godina : 39
Datum upisa : 04.02.2008

A sta mislite o Mac OS X i Linux-u Empty
PočaljiNaslov: A sta mislite o Mac OS X i Linux-u   A sta mislite o Mac OS X i Linux-u EmptySre Feb 06 2008, 15:55

Dakle:
Mac OS X
A sta mislite o Mac OS X i Linux-u Macosx.screen

ili Linux

A sta mislite o Mac OS X i Linux-u Mepis-linux
Nazad na vrh Ići dole
Zer0
Systema Encéphale
Zer0


Muški Broj poruka : 3169
Godina : 34
Lokacija : Raftel
Fav Anime : Naruto & One Piece
Datum upisa : 04.07.2007

A sta mislite o Mac OS X i Linux-u Empty
PočaljiNaslov: Re: A sta mislite o Mac OS X i Linux-u   A sta mislite o Mac OS X i Linux-u EmptySre Feb 06 2008, 16:35

ja generalno mrzim sve od apple-a tako da i mac spada tu...izgleda mi krajnje retardirano :S
shto se linuxa tiche kontam da je stabilniji i da ima svojih prednosti al mi se chini josh dosta nerazvijeno :/ tako da ostajem pri sp2 Razz
Nazad na vrh Ići dole
pulzarokkit
Kishi Otaku
pulzarokkit


Broj poruka : 3914
Fav Anime : Kara no Kyoukai
Datum upisa : 11.08.2007

A sta mislite o Mac OS X i Linux-u Empty
PočaljiNaslov: Re: A sta mislite o Mac OS X i Linux-u   A sta mislite o Mac OS X i Linux-u EmptySre Feb 06 2008, 17:43

ja imam kuci instaliran Ubuntu 7.10 i sasvim sam zadovoljan sa njim
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.com
Liquid_Snake
Official Otaku
Liquid_Snake


Muški Broj poruka : 1588
Fav Anime : dbZ
Datum upisa : 24.06.2007

A sta mislite o Mac OS X i Linux-u Empty
PočaljiNaslov: Re: A sta mislite o Mac OS X i Linux-u   A sta mislite o Mac OS X i Linux-u EmptySre Feb 06 2008, 18:33

^ Same here...Linux ftw, sve ostalo djubre. Macove prezirem!
Nazad na vrh Ići dole
Zer0
Systema Encéphale
Zer0


Muški Broj poruka : 3169
Godina : 34
Lokacija : Raftel
Fav Anime : Naruto & One Piece
Datum upisa : 04.07.2007

A sta mislite o Mac OS X i Linux-u Empty
PočaljiNaslov: Re: A sta mislite o Mac OS X i Linux-u   A sta mislite o Mac OS X i Linux-u EmptySre Feb 06 2008, 21:00

i ja sam se isto mislio da instaliram ubuntu al shta ga znam...da bar imam negde da vidim kako to shljaka mozda i bih :S
al za sada ostajem i dalje na istom Razz
Nazad na vrh Ići dole
Impuls
Learned Otaku
Impuls


Muški Broj poruka : 521
Godina : 38
Fav Anime : Death Note,Claymore,Berserk...
Datum upisa : 10.12.2007

A sta mislite o Mac OS X i Linux-u Empty
PočaljiNaslov: Re: A sta mislite o Mac OS X i Linux-u   A sta mislite o Mac OS X i Linux-u EmptyČet Feb 07 2008, 12:54

Mac nikad nisam koristio, tako da ne mogu nishta da kazem
Linux je veoma dobar, ali:
-problem je mali broj programa za njega (barem u odnosu na Win, ili sam ja neinformisan)
-Pomalo zeznut pristup (uvek se zbunim oko necega, jer sam navikao na Win, a to mnogima moze da predstavlja problem)
-Nezavrshen (uvek imama osecaj da neshto fali)

ali shta cu ostajem pri WinXP SP1
Nazad na vrh Ići dole
Hasterson
Shugyosha
Hasterson


Ženski Broj poruka : 30
Godina : 39
Datum upisa : 04.02.2008

A sta mislite o Mac OS X i Linux-u Empty
PočaljiNaslov: Re: A sta mislite o Mac OS X i Linux-u   A sta mislite o Mac OS X i Linux-u EmptyČet Feb 07 2008, 21:19

Moje misljene je da je Linux extra za firme jer je free.
A sto se tive mac-a neznam nikad ga nisam koristio...

Trenutno koristim Win XP SP2 a posle kad izade vista SP1 onda ce nju da instaliram..
Nazad na vrh Ići dole
Liquid_Snake
Official Otaku
Liquid_Snake


Muški Broj poruka : 1588
Fav Anime : dbZ
Datum upisa : 24.06.2007

A sta mislite o Mac OS X i Linux-u Empty
PočaljiNaslov: Re: A sta mislite o Mac OS X i Linux-u   A sta mislite o Mac OS X i Linux-u EmptyPet Feb 08 2008, 03:51

Impuls ::
-problem je mali broj programa za njega (barem u odnosu na Win, ili sam ja neinformisan)

Tabela Windows programa i ekvivalentnih programa/rešenja za Linux!
-- http://vljubovic.members.epn.ba/start/

Windows je ooodavno pwnovan.
Nazad na vrh Ići dole
Impuls
Learned Otaku
Impuls


Muški Broj poruka : 521
Godina : 38
Fav Anime : Death Note,Claymore,Berserk...
Datum upisa : 10.12.2007

A sta mislite o Mac OS X i Linux-u Empty
PočaljiNaslov: Re: A sta mislite o Mac OS X i Linux-u   A sta mislite o Mac OS X i Linux-u EmptyPet Feb 08 2008, 07:37

oooooooooooooo

ql...pojma nisam imao....
Nazad na vrh Ići dole
Hasterson
Shugyosha
Hasterson


Ženski Broj poruka : 30
Godina : 39
Datum upisa : 04.02.2008

A sta mislite o Mac OS X i Linux-u Empty
PočaljiNaslov: Re: A sta mislite o Mac OS X i Linux-u   A sta mislite o Mac OS X i Linux-u EmptySre Feb 20 2008, 19:10

instalirao sam ubuntu 7.10 extra je!Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Hasterson
Shugyosha
Hasterson


Ženski Broj poruka : 30
Godina : 39
Datum upisa : 04.02.2008

A sta mislite o Mac OS X i Linux-u Empty
PočaljiNaslov: Re: A sta mislite o Mac OS X i Linux-u   A sta mislite o Mac OS X i Linux-u EmptySre Feb 20 2008, 19:11

Impuls ::
Mac nikad nisam koristio, tako da ne mogu nishta da kazem
Linux je veoma dobar, ali:
-problem je mali broj programa za njega (barem u odnosu na Win, ili sam ja neinformisan)
-Pomalo zeznut pristup (uvek se zbunim oko necega, jer sam navikao na Win, a to mnogima moze da predstavlja problem)
-Nezavrshen (uvek imama osecaj da neshto fali)

ali shta cu ostajem pri WinXP SP1

nema linux problrm sa malo programa ima ih oko 40 000 a ima i program koji pokrece exe fajlove tako da ti dode isto:D
Nazad na vrh Ići dole
Damjan
Otaku
Damjan


Muški Broj poruka : 329
Godina : 32
Lokacija : Novi Sad
Fav Anime : Menjam ga svaki dan.
Datum upisa : 05.02.2008

A sta mislite o Mac OS X i Linux-u Empty
PočaljiNaslov: Re: A sta mislite o Mac OS X i Linux-u   A sta mislite o Mac OS X i Linux-u EmptySre Mar 05 2008, 01:31

Probao sam dvaput samostalno da instaliram Linux, jednom sam sjebo jednu particiju, drugi put obe, i sav anime sa njom -_-.

Tako da dok mi neko ne pokaze kako da namestim dual boot, NISTA ne radim i ostajem pri Windows-u.

A Mac nikako, jer mrzim Apple.
Nazad na vrh Ići dole
http://threebishes.googlepages.com
Archangel
Ghost in the Shell
Archangel


Muški Broj poruka : 1046
Godina : 44
Lokacija : KG
Datum upisa : 05.11.2007

A sta mislite o Mac OS X i Linux-u Empty
PočaljiNaslov: Re: A sta mislite o Mac OS X i Linux-u   A sta mislite o Mac OS X i Linux-u EmptyPet Mar 07 2008, 11:44

Radim na Visti SP1,XP S2 i Ubuntu 7.04 i svidjaju mi se sva tri podjednako - odlichni su (svako za svoju namenu).Sad pakujem neki PC Mac jer mi se i Mac OSX svidja mnogo,ali ne mogu reci kakav je iz iskustva (znam da su prethodnici bili malo ''kilavi'') .Drago mi je da Apple sad malo popushta u svojoj sektashkoj politici,ali ne mora to dugo da traje - moze biti samo ''dnevni interes''.
Nazad na vrh Ići dole
pulzarokkit
Kishi Otaku
pulzarokkit


Broj poruka : 3914
Fav Anime : Kara no Kyoukai
Datum upisa : 11.08.2007

A sta mislite o Mac OS X i Linux-u Empty
PočaljiNaslov: Re: A sta mislite o Mac OS X i Linux-u   A sta mislite o Mac OS X i Linux-u EmptyPet Mar 07 2008, 13:32

zasto ne ubuntu 7.10?

macos mi lici na KDE linux
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.com
Archangel
Ghost in the Shell
Archangel


Muški Broj poruka : 1046
Godina : 44
Lokacija : KG
Datum upisa : 05.11.2007

A sta mislite o Mac OS X i Linux-u Empty
PočaljiNaslov: Re: A sta mislite o Mac OS X i Linux-u   A sta mislite o Mac OS X i Linux-u EmptyPet Mar 07 2008, 20:17

pulzarokkit ::
zasto ne ubuntu 7.10?

zbog Wubi-ja Smile

pulzarokkit ::
macos mi lici na KDE linux

pa trude se da meshaju Win i MacOS koliko sam ja provalio i sve su bolji u tome Smile
Nazad na vrh Ići dole
Mrakoslava
Gaijin
Mrakoslava


Broj poruka : 23
Datum upisa : 21.07.2008

A sta mislite o Mac OS X i Linux-u Empty
PočaljiNaslov: Re: A sta mislite o Mac OS X i Linux-u   A sta mislite o Mac OS X i Linux-u EmptyČet Sep 18 2008, 05:27

uBuntu je cool :3 Koristim ga uz Win XP SP2.

Ono sto ljude odbija od Linuxa je

1. moraju malkice vise da razmisljaju
2 . nedostatak drivera

Naravno nije linux kriv jer neke stvari ne rade na njemu, ili ih je malo komplikovanije namestiti da rade, krive su kompanije koje prave drivere samo za windows uz svoje proizvode.
Cim krenu proizvodjaci hardvera da izbacuju drivere i za linux bice veselo i onda ce se videti pun sjaj Linuxa Smile
Nazad na vrh Ići dole
SSJ_5
Sai Dai Rin
SSJ_5


Muški Broj poruka : 4173
Godina : 36
Fav Anime : One Piece
Datum upisa : 23.06.2007

A sta mislite o Mac OS X i Linux-u Empty
PočaljiNaslov: Re: A sta mislite o Mac OS X i Linux-u   A sta mislite o Mac OS X i Linux-u EmptyČet Sep 18 2008, 05:32

Upravo ... Ljude odbija to shto shto je linux malo komplikovaniji i njima se ne uchi ...
Nazad na vrh Ići dole
~Hedge
Journeyman Otaku
~Hedge


Muški Broj poruka : 1002
Godina : 35
Lokacija : Beograd
Fav Anime : G.T.O
Datum upisa : 22.08.2008

A sta mislite o Mac OS X i Linux-u Empty
PočaljiNaslov: Re: A sta mislite o Mac OS X i Linux-u   A sta mislite o Mac OS X i Linux-u EmptyČet Sep 18 2008, 11:54

Nije meni problem da naučim, jednostavno sam odrastao uz Windows(još od 95ice pa do mojed XP SP3) i osećam se sasvim udobno u njemu. Možda jednom nabavim neki laptop, pa na njega nabacim Linux, ali dotle... Mac = crap.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/onihedge
warmaster
Milf Hunter



Muški Broj poruka : 1683
Lokacija : Hueco Mundo
Fav Anime : BERSERK, Fist Of The North Star
Datum upisa : 26.06.2007

A sta mislite o Mac OS X i Linux-u Empty
PočaljiNaslov: Re: A sta mislite o Mac OS X i Linux-u   A sta mislite o Mac OS X i Linux-u EmptyČet Sep 18 2008, 12:24

Linux i Mac su krshevi nevidjeni.. Linux i nije toliki crap jer je do jaja za download, te sam dobio linux Ubuntu 8.04 live cd, pa kad mi nesto zatreba samo ubacim cd i picim Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://myspace.com/vukojebina
Mrakoslava
Gaijin
Mrakoslava


Broj poruka : 23
Datum upisa : 21.07.2008

A sta mislite o Mac OS X i Linux-u Empty
PočaljiNaslov: Re: A sta mislite o Mac OS X i Linux-u   A sta mislite o Mac OS X i Linux-u EmptyPet Sep 26 2008, 07:35

warmaster ::
Linux i Mac su krshevi nevidjeni.. Linux i nije toliki crap jer je do jaja za download, te sam dobio linux Ubuntu 8.04 live cd, pa kad mi nesto zatreba samo ubacim cd i picim Very Happy

Lol krshevi po cemu? Linux mi jede 3-4 puta manje RAM-a i smesno procesora [ako poredim sistem bez ikakvih programa upaljenih, i u linuxu i u winu], uzimajuci u obzir da mi je okruzenje podeseno totalno na max, sa sve bespotrebnim fensi animacijama kad pomeram prozorcice i gluposti, i sa animiranim desktopom xD + onim glupavim gadgetima na desktopu.
Brzi je, u zivotu mi se nije spucao. Kamoli nesto da mi se desilo kao "blue screen of death". Takodje se bootuje mnogo brze od windowsa.
Jedina mana je eto to sto ne proizvode drivere, ni "velike" programe za linux jer Windows skoro ima monopol, ali kao sto rekoh to nije krivica linuxa nego softverskih i hardverskih kompanija koji izbacuju programe uglavnom za windows itd itd... ^^
Nazad na vrh Ići dole
Nemo
Beginning Otaku
Nemo


Muški Broj poruka : 298
Godina : 34
Lokacija : Novi Sad
Fav Anime : Death Note,Bleach,Elfen Leid,Wulf's Rain
Datum upisa : 10.08.2008

A sta mislite o Mac OS X i Linux-u Empty
PočaljiNaslov: Re: A sta mislite o Mac OS X i Linux-u   A sta mislite o Mac OS X i Linux-u EmptySub Okt 25 2008, 14:13

Mrakoslava ::
warmaster ::
Linux i Mac su krshevi nevidjeni.. Linux i nije toliki crap jer je do jaja za download, te sam dobio linux Ubuntu 8.04 live cd, pa kad mi nesto zatreba samo ubacim cd i picim Very Happy

Lol krshevi po cemu? Linux mi jede 3-4 puta manje RAM-a i smesno procesora [ako poredim sistem bez ikakvih programa upaljenih, i u linuxu i u winu], uzimajuci u obzir da mi je okruzenje podeseno totalno na max, sa sve bespotrebnim fensi animacijama kad pomeram prozorcice i gluposti, i sa animiranim desktopom xD + onim glupavim gadgetima na desktopu.
Brzi je, u zivotu mi se nije spucao. Kamoli nesto da mi se desilo kao "blue screen of death". Takodje se bootuje mnogo brze od windowsa.
Jedina mana je eto to sto ne proizvode drivere, ni "velike" programe za linux jer Windows skoro ima monopol, ali kao sto rekoh to nije krivica linuxa nego softverskih i hardverskih kompanija koji izbacuju programe uglavnom za windows itd itd... ^^

podpisujem
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/antares4go101
normo
Advanced Otaku
normo


Muški Broj poruka : 909
Godina : 32
Lokacija : Cetinje-Podgorica...
Fav Anime : Monster,Death note,Mushishi...
Datum upisa : 02.08.2007

A sta mislite o Mac OS X i Linux-u Empty
PočaljiNaslov: Re: A sta mislite o Mac OS X i Linux-u   A sta mislite o Mac OS X i Linux-u EmptySub Okt 25 2008, 15:42

Linux je definitivno kvalitetniji os od windowsa al za njega treba imati i neko znanje (ja ga nemam xD)a windows se uci prakticno iz helpova bez icije pomoci covjek moze windows da savlada za 3 nedelje...A za linux moras da imas nekog pored sebe ko ce da ti pomogne kad prikocis...Linux je puno kako da kazem fleksibilniji od windowsa pruza puno vise mogucnosti i trosi puno manje sistemskih resursa od windowsa...Al windows je jednostavan do zla boga sve video igre su na njemu i to je dovoljno da 95% korisnika racunara koristi windows i to se nece uskoro mijenjati... 
Nazad na vrh Ići dole
Archangel
Ghost in the Shell
Archangel


Muški Broj poruka : 1046
Godina : 44
Lokacija : KG
Datum upisa : 05.11.2007

A sta mislite o Mac OS X i Linux-u Empty
PočaljiNaslov: Re: A sta mislite o Mac OS X i Linux-u   A sta mislite o Mac OS X i Linux-u EmptySub Okt 25 2008, 21:14

ko te bre naplashi od Linux-a toliko normo drugare Smile Ubuntu linux ti je skoro kao windows shto se tice lakoce koriscenja - predlazem ti da probash...

http://www.ubuntu-rs.org/forum/ ima sve shto ti je potrebno da ne zovesh nikog u pomoc, a ako znas engleski josh bolje jer na engleskom forumu ima i vishe od toga ....
Nazad na vrh Ići dole
Slave_car
Magnus Magi of the Scarlet Cabal
Slave_car


Muški Broj poruka : 308
Godina : 35
Lokacija : N.S.
Fav Anime : Berserk(manga), Higurashi no naku koro ni, Ergo Proxy...
Datum upisa : 17.12.2007

A sta mislite o Mac OS X i Linux-u Empty
PočaljiNaslov: Re: A sta mislite o Mac OS X i Linux-u   A sta mislite o Mac OS X i Linux-u EmptyUto Nov 11 2008, 22:39

linux je odlichan... istina je da je zajeban za korishcenje... ali sve se moze zanemariti kad se pogleda vista (ona nije komplikovana... ona je suprotnost komplikovanosti... toliko je jednostavna i puna bespotrebnih pomagala da zaglupljuje... mogu slobodno reci da vredja moju inteligenciju i sposobnost snalazenja :S )... ja nazalost imam i vistu...menjao bih je za xp... ili chak i 98 svaki dan samo da ovi podrzavaju najnvija izdanja kojekakvih software-a i da moj lap-top ima built-in drivere za xp :s...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/ma_nek_mi_pusi_my_space
Bleacher
Learned Otaku
Bleacher


Muški Broj poruka : 675
Godina : 36
Datum upisa : 27.06.2008

A sta mislite o Mac OS X i Linux-u Empty
PočaljiNaslov: Re: A sta mislite o Mac OS X i Linux-u   A sta mislite o Mac OS X i Linux-u EmptySre Nov 12 2008, 04:15

Linux uvek!
Ubuntu i Slackware ftw!!!
Ako oces nesto prosto i jednostavno za koriscenje sa lepim interfejsom i svim prednostima Linux sistema onda definitivno Ubuntu - ime kaze sve (HUMANITY TO THE PEOPLE!!! ) Brzo se naviknes i posle svega par dana koriscenja se pitas kako li si samo mogo da zivis sa onim glupim Windowsom! XD
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





A sta mislite o Mac OS X i Linux-u Empty
PočaljiNaslov: Re: A sta mislite o Mac OS X i Linux-u   A sta mislite o Mac OS X i Linux-u Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
A sta mislite o Mac OS X i Linux-u
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: AnimeHouse Caffe :: PC World :: Software-
Skoči na: